- Home
- artikelen
- Opheffen van halte Pompstation in Erp ‘begrijpelijk’.
Advies
Opheffen van halte Pompstation in Erp ‘begrijpelijk’.
Geplaatst op
09-06-2025

Arriva heeft de halte Pompstation tussen Veghel en Erp afgelopen 7 juni opgeheven. De scholierenlijn 655 en de buurtbuslijnen 253 en 256 maakten gebruik van deze halte. De buurtbus stopt daar langs de weg, en dat is gevaarlijk. Arriva vroeg ons advies over het laten vervallen van de halte. We vinden dat een begrijpelijke keuze.
De buurtbuschauffeurs klaagden al langer dat er onveilige situaties ontstaan bij het halteren langs de 80-kilometerweg waaraan deze halte ligt. Dat leidt soms tot bijna-ongelukken. Dat maakte de situatie eigenlijk onhoudbaar. Arriva gaf om die reden aan deze halte niet meer te willen gebruiken, totdat de bus er veilig kan halteren.
Alternatieven beschikbaar
Ook voor reizigers was dit geen prettige halte: slechts een haltepaal in de grond zonder voorzieningen. Waar ook maar weinig mensen van gebruikmaakten. Daarnaast zijn er goede, alternatieve haltes in de buurt. Het opheffen van de halte heeft in onze ogen dus een minimale impact op de reizigers.
Uitwijkhavens
Gebruikelijk is dat haltes die aan 80 kilometer per uur wegen liggen, uitwijkhavens hebben, zodat de bus niet op de weg hoeft te stoppen. Arriva heeft met de gemeente Meierijstad overlegd over de mogelijkheden van uitwijkhavens bij een toekomstige halte Pompstation.
Weg reconstrueren
De gemeente wil het weggedeelte binnen de bebouwde kom in 2026 reconstrueren omdat er een nieuwbouwwijk komt. Ze gaan dan ook gelijk een nieuwe halte aanleggen met uitwijkhavens, zoals op de foto links bovenaan dit artikel. Arriva volgt deze plannen en hoopt dat de gemeente de aanleg van de veilige halte kan versnellen. Wij delen die hoop!
Download ons volledige advies over het opheffen van halte Pompstation >>>
Laatste nieuws

Deel jouw idee voor het Brabantse OV.
Dan gaan wij voor je aan de slag.
Reacties